Ședință extraordinară

Consiliul Judeţean Timiş se convoacă în şedinţă extraordinară, care se va desfășura cu prezență fizică, în Sala Multifuncțională a Palatului Administrativ, în data de 15 martie, ora 10:00, cu următoarea ordine de zi:

1. Depunerea jurământului de către domnul Alexandru-Adrian Iovescu.
  2. Proiect de hotărâre privind constatarea încetării de drept a mandatului de consilier județean al domnului Ionel-Sabin-Emil Bociu.
  3. Proiect de hotărâre privind modificarea componenței Comisiilor de specialitate ale Consiliului Județean Timiș.
  4. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației de proiectare faza Proiect tehnic actualizat, a devizului general și a indicatorilor tehnico-economici ai investiției derulate în cadrul proiectului „Construirea a 2 case de tip familial si înființarea Centrului de zi pentru dezvoltarea deprinderilor de viață independenta Gavojdia” cod SMIS 119769.
  5. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației de proiectare faza Proiect tehnic actualizat, a devizului general și a indicatorilor tehnico-economici ai investiției precum și aprobarea contribuției financiare a Unității administrativ-teritoriale Județul Timiș la finanțarea investiției derulate în cadrul proiectului „Construirea a 3 locuințe protejate și reabilitare și dotare și extindere 1 Centru de zi Periam” cod SMIS 119772.
  6. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii Consiliului Județean Timiș nr. 77/18.04.2018 privind aprobarea încheierii Acordului de Parteneriat între Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș (Lider de parteneriat – Partener 1) și Unitatea Administrativ Teritorială Județul Timiș (Partener de Proiect 2) în vederea promovării proiectului „Construirea a 3 locuințe protejate și reabilitare și dotare și extindere 1 Centru de zi Periam” și a documentației tehnico-economice faza Studiu de Fezabilitate cu principalii indicatori tehnico-economici.
  7. Proiect de hotărâre privind aprobarea înființării serviciului social – Casa de tip familial „Maria” în localitatea Sânmartinu Maghiar, comuna Uivar, județul Timiș.
  8. Proiect de hotărâre privind aprobarea structurii organizatorice a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș.
  9. Întrebări, interpelări.
Anterior Siguranță sanitară sporită în școlile speciale din Timiș, cu fonduri europene, prin Consiliul Județean